Bieżące informacje

Pracownik budowlany okradł właścicieli podczas prowadzonego remontu

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież biżuterii. 30-letni pracownik budowlany podczas remontu mieszkania okradł swojego zleceniodawcę. W wyniku skutecznej pracy operacyjnej mundurowi odzyskali skradzioną biżuterię wartą 4 tysiące złotych. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Działając w warunkach recydywy mężczyzna musi liczyć się jednak z wyższym wymiarem kary.

W minioną sobotę (11 maja), 54-letnia kobieta mieszkanka powiatu strzelińskiego zorientowała się, że po wizycie pracowników firmy budowlanej z jej kolekcji zginęła spora ilość biżuterii. O zaistniałej sytuacji kobieta powiadomiła Policję.

W wyniku niezwłocznie przeprowadzonych działań funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, a następnie zatrzymali 30-letniego sprawcę.

W toku wykonywanych czynności mieszkaniec Wrocławia dość szybko przyznał się do zarzucanego czynu, ponadto wskazał lombard, w którym tuż po kradzieży zastawił wszystkie skradzione kosztowności.
Bez zbędnej zwłoki kryminalni udali się do wskazanego lombardu i odzyskali mienie.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Działając w warunkach recydywy mężczyzna musi liczyć się jednak z wyższym wymiarem kary.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Piotr Sołtysiak
tel. 603 765 940

  • Pracownik budowlany okradł właścicieli podczas prowadzonego remontu
  • Pracownik budowlany okradł właścicieli podczas prowadzonego remontu
  • Pracownik budowlany okradł właścicieli podczas prowadzonego remontu
Powrót na górę strony