Bieżące informacje

Drogowy przestępca w rękach policjantów

Data publikacji 16.05.2024

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chocianowie podjęli skuteczną interwencję, która ostatecznie zakończyła się wyeliminowaniem z ruchu kolejnego skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcy. Policjanci zatrzymali do kontroli 19-latka, którego nadpobudliwe zachowanie wzbudziło ich podejrzenie. Szybko się okazało, że kierowca hondy był pod wpływem narkotyków, a ponadto ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci zauważyli osobową hondę na ulicy Borówkowej w Polkowicach. Za kierownicą siedział młody mieszkaniec miasta. 19-latek został poddany badaniu narkotesterem. Policyjny „nos” nie zawiódł chocianowskich patrolowców. Urządzenie wykazało, że mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy oraz metamfetaminy.

Chwilę później funkcjonariusze sprawdzili kierowcę w policyjnych systemach i okazało się, że miał on aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Honda zatrzymanego polkowiczanina została zabezpieczona na poczet przyszłej kary i odholowana na strzeżony parking.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a przestępstwo złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi może się skończyć nawet 5 latami pobytu w więziennej celi.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Polkowicach
podkom. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony