Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze pomyśleli, że w dzień nie zwrócą na siebie uwagi

Troje włamywaczy postanowiło okraść w Lubinie dom w budowie w biały dzień myśląc, że za dnia nie zwrócą na siebie uwagi. Policjanci Wydziału Prewencji lubińskiej komendy zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn wewnątrz budynku, na gorącym uczynku, kiedy demontowali sanitariaty i elektrykę. Straty pokrzywdzony wycenił na kwotę 32 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału Prewencji komendy powiatowej w Lubinie zatrzymali na gorącym uczynku trójkę włamywaczy, którzy w biały dzień postanowili okraść dom w budowie. Szajka myśląc, że nie zwróci w dzień na siebie uwagi, wyłamała drzwi wejściowe, a następnie wewnątrz budynku demontowała instalację sanitarną i elektryczną, którą przygotowywała do wyniesienia.

O podejrzeniu włamania do domu policję powiadomił właściciel nieruchomości, po tym jak sam otrzymał taką informację od osoby trzeciej.

Przybyli na miejsce mundurowi w pomieszczeniach zastali kobietę i dwóch mężczyzn w wieku od 24 do 32 lat, łapiąc ich „na gorącym uczynku”. Zaskoczeni interwencją policjantów włamywacze prosili jeszcze właściciela, aby ten nie zgłaszał włamania – w zamian  za to posprzątają mu posesję.

Pokrzywdzony widząc zniszczenia, wycenił je na kwotę 32 tysięcy złotych i nie przystał na propozycję przestępców.

Podejrzani – wszyscy pochodzący z Lubina – trafili do policyjnej celi. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia oraz obowiązek naprawienia szkody.

W zapobieganiu włamaniom bardzo ważna jest pomoc sąsiadów. Dlatego też policjanci apelują o zwracanie uwagi na posesje, mieszkania i piwnice nie tylko swoje, ale również osób mieszkających w pobliżu. W przypadku zauważenia czegoś niepokojącego, np. nieznajomej osoby obserwującej mieszkanie lub kręcącej się po okolicy, należy natychmiast nawiązać kontakt z policją.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

  • przecięte kable elektryczne w ścianie
  • Policjantki z zatrzymaną osobą wewnątrz budynku
  • rury kanalizacyjne w mieszkaniu
  • elementy służące do kradzieży
  • Policjanci z zatrzymanymi osobami stoją przed domem
Powrót na górę strony