Bieżące informacje

Niesprawny i przeładowany bus wyeliminowany z drogi. Spora grzywna dla kierującego za popełnioną serię wykroczeń

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego na co dzień przeprowadzają różnego rodzaju kontrole – sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierujących, prędkość poruszających się po drogach pojazdów, czy wymagane uprawnienia do ich prowadzenia. Podejmują także czynności, kontrolując samochody dostawcze wykonujące transport towarów. Do takiej kontroli doszło dzisiaj przed południem, po tym jak mundurowi zauważyli poruszającego się Europejką z minimalną prędkością "dostawczaka", którego kierowca rozmawiał przez telefon komórkowy. Po chwili wszystko było jasne. Pojazd - co widać było gołym okiem - był przeładowany, a towar w przestrzeni ładunkowej niezabezpieczony. Do tego doszło jednak kilka kolejnych wykroczeń popełnionych przez kierującego, a grzywna wyniosła łącznie ponad 6,5 tys. złotych.

Do kontroli drogowej doszło, po tym jak policjanci ruchu drogowego zauważyli poruszający się zachodnią obwodnicą Wałbrzycha z minimalną prędkością samochód dostawczy. Na dodatek kierujący rozmawiał podczas prowadzenia pojazdu przez telefon komórkowy.

Podczas czynności mundurowi szybko ustalili, że ładunek znajdujący się w przestrzeni bagażowej nie był właściwie zabezpieczony, a sam samochód przeładowany. Mężczyzna na pace miał ponad 2 tony towaru więcej, niż wynosiła jego dopuszczalna ładowność, dlatego też nie był w stanie jechać z właściwą prędkością po drodze. To również widać było gołym okiem, oglądając z daleka samochód, który uginał się pod naporem towaru umieszczonego na nim. W tym przypadku dalsza jazda nie była możliwa, a policjanci kierującemu zakazali dalszej jazdy.

Niestety to nie był koniec problemów mężczyzny, który busem przyjechał, aż z Wrocławia. 25-latek miał dodatkowo w trakcie jazdy niewłaściwie zapięte pasy bezpieczeństwa.

Wrocławianin otrzymał ostatecznie łącznie pięć mandatów na kwotę ponad 6,5 tysiąca złotych oraz 17 punktów karnych.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Pojazd dostawczy
  • kabina pojazdu dostawczego
  • 4 mandaty
Powrót na górę strony