Bieżące informacje

Kierowca z zakazem jazdy, a pasażer z narkotykami. Obaj zostali zatrzymani przez milickich policjantów w trakcie kontroli drogowej

Data publikacji 20.05.2024

Tylko podczas jednej kontroli drogowej osobowego Opla miliccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców przestępstw. Mimo, że popełnione przez mężczyzn przestępstwa istotnie się różnią i grożą im różne kary, to mają wspólny mianownik – obaj sprawcy odpowiedzą przed tym samym milickim sądem.

W czwartkowy wieczór o godzinie 21 na drodze pomiędzy miejscowościami Świętoszyn a Piękocin, w gminie Milicz, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel Vectra. Pojazdem kierował 28-letni mieszkaniec jednej z okolicznych wiosek.

Kierowca był trzeźwy, ale jak się okazało nie powinien kierować samochodem, ponieważ w 2022 roku Sąd Rejonowy w Miliczu orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę samochodem przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.

W tym samym czasie funkcjonariusze wylegitymowali także mężczyznę, który był pasażerem Opla i wyraźnie był mocno zaniepokojony w trakcie czynności przeprowadzanych przez policjantów. Szybko okazało się, co było tego powodem – otóż przy 36-letnim mieszkańcu Milicza policjanci znaleźli woreczek z zawartością białego proszku. Użyty przez policjantów tester do wykrywania narkotyków potwierdził, że była to metamfetamina w ilości ponad 30 porcji handlowych.

Również ten mężczyzna ostał zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie policjanci wykonali dalsze niezbędne czynności służbowe z jego udziałem. W kontrolowanym oplu nie znaleziono innych niedozwolonych substancji. Zabezpieczone narkotyki trafiły do policyjnego depozytu.

Sprawy znajdą swój finał w milickim sądzie, gdzie każdy z zatrzymanych mężczyzn – mimo iż popełnił przestępstwo w tym samym miejscu i czasie – to teraz oddzielnie i indywidualnie odpowie za swoje „grzechy”. Policjanci przypominają, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym m.in. zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie narkotyków starszemu z zatrzymanych mężczyzn zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowania są w toku.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony