Bieżące informacje

Oleśniccy policjanci prowadzili działania pn. „Nielegalne wyścigi”

Dziś możemy już podsumować efekty akcji mającej na celu niedopuszczenie do nielegalnych wyścigów, którą to w ubiegły weekend realizowali policjanci z pow. oleśnickiego. Mundurowi sprawdzali m. in. czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Wsparcia udzielili funkcjonariusze z Wrocławia, Trzebnicy i Oławy, by jeszcze skuteczniej móc dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Skontrolowano łącznie 50 pojazdów, wylegitymowano 70 osób i zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych pojazdów, a także ujawniono 31 popełnionych wykroczeń.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest jednym z priorytetów działań dolnośląskiej Policji i w związku tym za każdym razem, gdy tylko pojawi się informacja o zagrożeniu, podejmowane są niezwłocznie działania. Alkohol za kierownicą, brawura i nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów oraz brak szacunku dla innych uczestników ruchu, a także pomysły na organizowanie nielegalnych wyścigów, mogą prowadzić wyłącznie do sytuacji niebezpiecznych i wielokrotnie mają swój tragiczny finał.

Dlatego też w sobotę policjanci m.in. z Oleśnicy, Trzebnicy, Oławy oraz Wrocławia, podjęli zdecydowane działania mające na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach Mundurowi do akcji prowadzonej w obrębie powiatu oleśnickiego, wykorzystywali zarówno radiowozy nieoznakowane, jak i oznakowane wyposażone w rozmaity sprzęt.

Kierujący, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów prawa, musieli praktycznie od razu liczyć się z konsekwencjami, gdyż mundurowi ujawnili szereg wykroczeń. Skontrolowali łącznie 50 pojazdów, wylegitymowali 70 osób i zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Dolnośląscy policjanci przypominają, że droga publiczna nie jest torem wyścigowym, a swoje umiejętności w doskonaleniu jazdy, można ćwiczyć wyłącznie w takim miejscu i to pod okiem instruktorów. W innym przypadku wiąże się to ze stwarzaniem zagrożenia bezpieczeństwa pozostałych uczestników ruchu.

Tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości, gdyż nie ma zgody Policji na łamanie prawa i narażanie życia oraz zdrowia innych.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony