Bieżące informacje

Rodzinna podróż z „dreszczykiem”

Kiedy policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli busa jadącego przez Lubin od razu wiedzieli, że nie powinien w takim stanie znaleźć się na drodze. Choć kontrole przeprowadzili doświadczeni policjanci to sami zastanawiali się czy bardziej niebezpieczne jest to co zobaczyli na zewnątrz pojazdu, czy to co zastali w środku.

Kiedy obok oznakowanego radiowozu policyjnego przy ulicy Piłsudskiego w Lubinie przejechał bus marki Renault, doświadczeni funkcjonariusze Wydziały Prewencji przecierali oczy ze zdumienia. Zatrzymany do kontroli drogowej furgon kierowany był przez 44-letniego mężczyznę. Pojazd absolutnie nie powinien był znaleźć się na drodze, gdyż jego stan pozostawiał wiele do życzenia. Samochód w przednich kołach niemal nie miał powietrza, zaś tylne koło było niedokręcone i nie kompletnie przymocowane.

To jednak okazało się tylko częścią grozy. Włos mundurowych „zjeżył się” bardziej kiedy zajrzeli do środka auta. Na przednich fotelach podróżowało małżeństwo bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, natomiast z tyłu, na pojedynczym fotelu przykręconym do podłoża jedynie jedną śrubą, podróżowała dwójka dzieci w taki sposób, że 6-latek trzymał na kolanach swojego młodszego brata. Dzieci jechały bez żadnych fotelików i pasów bezpieczeństwa, zaś fotel na którym siedzieli przechylał się na wszystkie strony.

Na dalszą jazdę policjanci nie mogli pozwolić. 44-letni mieszkaniec Lubina został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 złotych, a na jego konto trafiło 20 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców, aby bezwzględnie korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz zawsze sprawdzać stan swojego auta przed podróżą. Tylko dobrze wyposażony i zadbany samochód może przyczynić się do bezpieczeństwa na drodze! Nie tylko naszego, ale również naszych bliskich i innych użytkowników drogi.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

  • opona w samochodzie
  • wypisany mandat na 1000 złotych
  • srebrny bus
Powrót na górę strony