Bieżące informacje

Kierujący po wcześniejszym spożyciu alkoholu i poszukiwany, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz odpowie za to przed sądem

Data publikacji 21.05.2024

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a ponadto kierował pojazdem po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze 20 maja br. Okazało się również, że był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy oraz do innych czynności prawnych. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu średzkiego w związku z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej i kierowanie w stanie po użyciu alkoholu.

20 maja br., około godziny 17.30 policjanci w Jeleniej Górze na skrzyżowaniu ulicy Złotniczej z Wincentego Pola zauważyli pojazd matki Citroen, którego kierujący nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i przejechał na czerwonym świetle. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i dali mu znak do zatrzymania. Ten jednak nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Kierujący brawurową jazdą popełnił serię wykroczeń w ruchu drogowym, na ulicy Przeskok uderzył w murek, a następnie porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Chwilę później został zatrzymany. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. W trakcie czynności wyszło na jaw, że mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy oraz poszukiwany do innych czynności prawnych.

36-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności zostanie on umieszczony w Areszcie Śledczym, celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Film Kierujący po wcześniejszym spożyciu alkoholu i poszukiwany, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz odpowie za to przed sądem

Opis filmu: opis filmu w załączonym pliku

Pobierz plik Kierujący po wcześniejszym spożyciu alkoholu i poszukiwany, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz odpowie za to przed sądem (format mp4 - rozmiar 13.83 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.92 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony