Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży kabli telekomunikacyjnych zatrzymani przez wałbrzyskich policjantów

Kryminalni bezpośrednio po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych, zatrzymali dwóch mieszkańców Wałbrzycha. Mundurowi ustalili, że 37 i 39-latek popełnili serię przestępstw związanych z kradzieżami kabli telekomunikacyjnych, działając tym samym na szkodę jednej z ogólnopolskich firm. Straty oszacowane zostały na łączną kwotę ponad 120 tysięcy złotych. Na domiar złego przy jednym z mężczyzn mundurowi ujawnili środki psychoaktywne.

Wałbrzyscy funkcjonariusze od początku tego roku cyklicznie otrzymywali zgłoszenia o popełnionych przestępstwach związanych z kradzieżami kabli telekomunikacyjnych na terenie miasta. Mundurowi ustalili, że do wskazanych kradzieży dochodziło przy ulicy Kaszubskiej, Moniuszki, Poznańskiej, Niepodległości, Zamkowej jak również alei Wyzwolenia. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że sprawcy we wskazanych miejscach dokonał łącznie 20 kradzieży kabli telekomunikacyjnych, a w wyniku ich działania straty opiewały na kwotę 120 tysięcy złotych.

Prowadząc działania operacyjne mundurowi wytypowali, a następnie w miniony piątek (17 maja) zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn. Na domiar złego przy jednym z zatrzymanych policjanci ujawnili biały proszek. Wykonane badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to nic innego jak amfetamina.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że serii kradzieży, a przy tym uszkodzeń przewodów telekomunikacyjnych i spowodowania przez to zakłóceń w funkcjonowaniu sieci, sprawcy dokonali w okresie od końca grudnia 2023 roku do 16 maja bieżącego roku.

Za popełnione przestępstwa  mieszkańcy Wałbrzycha niebawem odpowiedzą przed sądem. W toku prowadzonych czynności dowodowych 37 i 39-latek przyznali się do zarzucanych czynów. Na tym etapie postępowania wobec sprawców prokurator zastosował wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione czyny sprawcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • otwarta studzienka kanalizacyjna
  • otwarta studzienka kanalizacyjna
  • mężczyzna stoi na betonowej studzience
Powrót na górę strony