Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Awanturował się w pociągu – okazało się, że był poszukiwany listem gończym

Data publikacji 22.05.2024

41-letni mieszkaniec Łodzi został zatrzymany przez milickich policjantów, po tym jak będąc pod wpływem alkoholu, awanturował się w pociągu relacji Wrocław – Warszawa, zaczepiając i ubliżając innych pasażerom. Przed wjazdem na stację kolejową w Miliczu kierownik pociągu poprosił mundurowych o interwencję wobec agresywnego pasażera. Funkcjonariusze szybko obezwładnili agresora – okazało się, że był on poszukiwany listem gończym wydanym przez łódzki sąd w celu doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego. Miliccy policjanci otrzymali od Dyrektora Biura Bezpieczeństwa PKP INTERCITY S.A. podziękowanie za przeprowadzenie szybkiej i skutecznej interwencji.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miliczu otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który jadąc pociągiem relacji Wrocław – Warszawa zaczepia i ubliża innym pasażerom, wywołując tym samym awanturę w pociągu. Zanim skład wjechał na stację kolejową w Miliczu, na peronie oczekiwał już policyjny patrol. Kierownik pociągu wskazał mundurowym mężczyznę, który awanturował się i artykułował wulgaryzmy w kierunku pracowników. Agresywny pasażer był pod wyraźnym działaniem alkoholu i nie chciał wykonywać poleceń wydawanych mu przez policjantów. W związku z tym funkcjonariusze zmuszeni byli użyć wobec mężczyzny środki przymusu bezpośredniego, po czym obezwładnili agresora i wyprowadzili z pociągu.

Awanturnikiem był 41-letni mieszkaniec Łodzi. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że był on poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Łódź Śródmieście w celu tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. W związku z tym mężczyzna został natychmiast zatrzymany, po czym trafił do celi policyjnego aresztu w Miliczu.

Zatrzymany awanturnik za wykroczenie popełnione w pociągu został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych, po czym w poniedziałkowy poranek policjanci na podstawie listu gończego doprowadzili mężczyznę do Aresztu Śledczego we Wrocławiu.

Tego samego dnia do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu wpłynęło pismo od Dyrektora Biura Bezpieczeństwa PKP INTERCITY S.A. z podziękowaniem dla milickich policjantów za przeprowadzenie szybkiej i skutecznej interwencji w pociągu. Bardzo dziękujemy za docenienie służby naszych policjantów. Kolejne słowa uznania stanowią dla każdego policjanta jeszcze większą motywację do codziennej służby i chęć niesienia pomocy zgodnie z hasłem „Pomagamy i Chronimy”.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Miliczu
podinspektor Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

podziękowania

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony