Bieżące informacje

Regularnie okradał markety. Poszukiwany 25-letni złodziej recydywista w rękach jaworskich policjantów

Data publikacji 23.05.2024

Jaworscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy regularnie okradał jaworskie markety i drogerie, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło utrzymania. Łupem sprawcy padały głównie artykuły spożywcze, chemiczne, alkohole i kosmetyki. Łączna wartość strat została oszacowana na niebagatelną kwotę, bo blisko 11 tysięcy złotych. Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości złodziej recydywista najbliższe miesiące spędzi za więziennymi kratami.

We wtorek (21 maja br.) jaworscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który od października ubiegłego roku terroryzował pracowników miejscowych marketów i drogerii. 25-letni jaworzanin z kradzieży sklepowych uczynił sobie bowiem stałe źródło dochodu. Łupem złodzieja padały głównie artykuły spożywcze, chemiczne, alkohole i kosmetyki. Sklepowe monitoringi zarejestrowały, jak mężczyzna zabierał towar z półek i pakował go do reklamówki czy plecaka, po czym wychodził ze sklepu, opłaty za towar nie uiszczając. Wartość poniesionych z tego tytułu strat została oszacowana na niebagatelną kwotę, bo blisko 11 tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał łącznie 11 zarzutów, do których przyznał się, lecz odmów składania wyjaśnień. Jak się okazało, za popełnione w przeszłości przestępstwa kradzieży, 25-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia siedmiu miesięcy kary pozbawienia wolności.

Podejrzany będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy i najbliższe miesiące spędzi za więziennymi kratami. Sprawa jest rozwojowa, śledczy bowiem gromadzą materiał dowodowy w sprawie innych przestępstw popełnionych przez 25-letniego mieszkańca Jawora.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony