Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na trzy miesiące straci prawo jazdy, bo w terenie zabudowanym znacznie przekroczyła dopuszczalną prędkość jazdy

97 km/h to prędkość jaką w terenie zabudowanym – gdzie obowiązuje ograniczenie dopuszczalnej prędkości jazdy do 40 km/h – rozwinęła zatrzymana przez policjantów kobieta kierująca samochodem osobowym marki Peugeot. Za popełnione wykroczenie drogowe kierująca została ukarana mandatem oraz punktami karnymi. Policjanci zatrzymali jej także prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Informacja w tej sprawie trafi teraz do milickiej starosty powiatowej celem wydania decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

W niedzielne popołudnie 26 maja tuż przed godziną 16:30 w miejscowości Gądkowice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą samochodem osobowym marki Peugeot. Samochodem kierowała 30-letnia mieszkanka gminy Milicz. Okazało się, że w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 40 km/h, jechała swoim Peugeotem 97 km/h, czyli o aż 57 km/h za dużo. W związku z tym policjanci ukarali kierującą mandatem karnym w kwocie 1500 złotych oraz nałożyli 13 pkt karnych. Ponadto zatrzymali jej prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Informacja o tym zostanie niezwłocznie przesłana przez policjantów do milickiej starosty powiatowej celem wydania decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci, którzy zatrzymali kierującej prawo jazdy, wydali kobiecie pokwitowanie z potwierdzeniem, że prawo jazdy posiadała, ale zostało ono zatrzymane. Taki dokument uprawnia do jazdy przez kolejne 24 godziny, co ma umożliwić dojazd do celu.

Jeżeli w takim przypadku kierująca zdecyduje się na jazdę mimo 3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierująca będzie prowadzić auto, zostaną jej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony