Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione mienie oraz narkotyki zabezpieczone u jednego z mieszkańców powiatu zgorzeleckiego

Data publikacji 31.05.2024

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego podejrzanemu o paserstwo skradzionego mienia oraz posiadanie narkotyków. W pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA zabezpieczyli cztery klimatyzatory, kompresor budowlany oraz ponad 300 działek handlowych metamfetaminy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony o włamaniu do jednego z kontenerów morskich znajdujących się na terenie posesji w Zgorzelcu. Sprawcy pokonując zabezpieczenia weszli do środka skąd ukradli cztery klimatyzatory. Wartość utraconego mienia pokrzywdzony wycenił na kwotę 10 tysięcy złotych.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy Nysa podjęli w tej sprawie czynności operacyjne, w wyniku których ustalili miejsce, gdzie skradzione klimatyzatory mogą się znajdować. Przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych na terenie jednej z posesji w gminie Sulików potwierdziło ich ustalenia i odzyskali skradzione przedmioty. Oprócz klimatyzatorów funkcjonariusze ujawnili również kompresor budowlany, który jak się później okazało został skradziony z terenu Niemiec, a jego wartość wyniosła ponad 60 tysięcy złotych.

Dalsze działania w tej sprawie skutkowały zatrzymaniem 45-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o paserstwo skradzionych przedmiotów. Podczas sprawdzania zajmowanych przez niego pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili woreczek oraz plastikowy pojemnik z krystaliczną substancją. Badania wykazały, że była to metamfetamina w ilości, z której można przygotować ponad 300 porcji handlowych tego narkotyku.

45-latek na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał już zarzuty paserstwa oraz posiadania środków psychotropowych. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dlatego teraz grozić mu może nawet do 6 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

  • laweta
  • klimatyzator
  • zabezpieczone fanty
  • narkotyki na wadze
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony