Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 130km/h popularnym elektrykiem w obszarze zabudowanym

Data publikacji 03.06.2024

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w trakcie pełnionej służby zatrzymali kierującego Teslą, który przekroczył prędkość o 78 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących to nadal jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce. Dlatego każdego dnia dolnośląscy policjanci, prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem.

W minionym tygodniu policjanci z dolnośląskiej drogówki podczas służby na jednej z wrocławskich ulic zwrócili uwagę na kierującego Teslą, który już na pierwszy rzut oka jechał znacznie szybciej niż dozwolone w tym miejscu 50 km/h. Pomiar prędkości wykazał, że kierujący elektrykiem jechał 128 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 78 km/h. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że porusza się pojazdem elektrycznym, który ma „mocne przyspieszenie”.

Zgodnie z taryfikatorem, kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. Mężczyzna stracił też prawo jazdy na 3 miesiące, gdyż przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Dolnośląscy policjanci przypominają, że nadmierna prędkość niejednokrotnie doprowadza do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego też zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze, stosując się do obowiązujących przepisów.

mł.asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP Wrocław

 

Powrót na górę strony