Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już trzeci raz w tym roku został zatrzymany za to samo przestępstwo

Data publikacji 05.06.2024

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który kolejny już raz został zatrzymany przez milickich policjantów. Skrajnie nieodpowiedzialny kierujący ponownie prowadził samochód, pomimo tego że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdyż zachowanie 39-latka to przestępstwo drogowe.

We wtorek 4 czerwca, na ulicy Parkowej w Miliczu, policjanci ruchu drogowego zauważyli znanego im z poprzednich kontroli drogowych mężczyznę, który tym razem kierował samochodem osobowym marki Volkswagen. Funkcjonariusze wiedząc, że 39-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiegonie posiada uprawnień do kierowania, natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.

W trakcie legitymowania kierowcy mundurowi szybko potwierdzili, że w ubiegłym roku, decyzją wydaną przez Starostę Powiatu Złotoryjskiego, uprawnienia zostały mu cofnięte. W związku z tym policjanci uniemożliwili 39-latkowi dalszą jazdę, a samochód, którym kierował, z miejsca kontroli drogowej został odholowany na parking strzeżony.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku, a funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z art. 180a Kodeksu karnego prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Co więcej, ten sam mężczyzna już wcześniej, pod koniec kwietnia bieżącego roku, jednego dnia został dwukrotnie zatrzymany przez milickich policjantów w związku z popełnieniem tego samego przestępstwa drogowego, które teraz popełnił po raz trzeci! Sprawa znajdzie swój finał w miejscowym sądzie, który podejmie decyzje o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony