Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W poniedziałek ukradła trzy butelki wódki, a dzień później przyjechała do pracy w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 05.06.2024

Będąca pracownicą jednego ze sklepów w Jedlinie-Zdroju 42-latka, okazała się złodziejką. W miniony poniedziałek kobieta ukradła z placówki handlowej trzy butelki wódki. To nie był jednak jedyny czyn zabroniony popełniony przez mieszkankę powiatu wałbrzyskiego. Kiedy następnego dnia kobieta przyjechała do pracy, czekała już na nią kierowniczka, a chwilę później także policjanci głuszyckiego komisariatu. Na miejscu szybko wyszło na jaw, że poza wykroczeniem, 42-latka popełniła także przestępstwo. Była bowiem kompletnie pijana i w takim stanie przyjechała do pracy. Badanie na zawartość alkoholu w wykazało ponad dwa promile tej substancji w jej organizmie.

Wczoraj po godzinie 15:00 przełożona 42-letniej pracownicy ustaliła, że to właśnie ona ukradła dzień wcześniej trzy butelki wódki tzw. małpki o łącznej wartości kilkudziesięciu   złotych. Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonriusze Komisariatu Policji w Głuszycy chwilę później byli już na miejscu. W trakcie prowadzonych czynności szybko wyszło na jaw, że amatorka cudzej własności była kompletnie pijana i w takim stanie przyjechała do pracy. Mieszkanka powiatu wałbrzyskiego miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi ostatecznie odebrali kobiecie prawo jazdy.

Teraz za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości 42-latkę czeka sprawa sądowa. Za kratami więzienia może ona spędzić nawet trzy lata. Grozi jej także dożywotni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a także przepadek równowartości prowadzonego przez nią samochodu. W sprawie kradzieży policjanci również sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

W związku z tym zdarzeniem kolejny raz przypominamy i apelujemy. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, dyspozytorzy przekażą tę informację dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995
 

Powrót na górę strony