Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ścinawscy policjanci uratowali psa, który podczas burzy mógł zginąć pod kołami aut

Podczas mocnej ulewy i burzy jaka miała miejsce kilka dni temu ścinawscy policjanci uratowali psa, który wystraszony wbiegał pod nadjeżdżające pojazdy na krajowej 36. Przerażonych zwierzęciem zaopiekowali się policjanci i przekazali go w ręce wolontariuszy z Fundacji „Mam Pomysł”. skąd po dwóch dniach wrócił do swojego właściciela.

Kilka dni temu nad naszym województwem przeszły potężne burze, podczas których spadło mnóstwo deszczu. Pogoda była tak fatalna, że pełniący służbę na policyjnej łódce mundurowi z Komisariatu Policji w Ścinawie musie zmienić przemoczone podczas służby umundurowanie.

W trakcie przejazdu, funkcjonariusze zauważyli przy drodze K-36 błąkającego się i wbiegającego pod nadjeżdżające samochody, wystraszonego psa. Zwierzę trzęsło się przestraszone piorunami, a zdezorientowane mogło zginąć pod kołami aut lub doprowadzić do groźnego zdarzenia drogowego.

Empatyczni policjanci przeprowadzili czworonoga w bezpieczne miejsce i zajęli się nim, uspokajając i dbając do czasu przyjazdu wolontariuszy z Fundacji „Mam Pomysł”. To pozwoliło uratować życie czworonoga.

Po dwóch dniach zmartwiony właściciel pieska odebrał go ze schroniska. Okazało się, że pies podczas burzy uciekł wystraszony, a właściciel próbował go przez ten czas bezskutecznie niestety szukać.

Dzięki naszym kolegom, którzy zauważyli zwierzę i współpracy z fundacją, wszystko skończyło się „happy endem”.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

Policjant z psem przy radiowozie

Powrót na górę strony