Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 1,5 tysiąca porcji handlowych marihuany zabezpieczyli kryminalni w Jaworze

Zabezpieczenie znacznej ilości środków odurzających oraz zatrzymanie podejrzanego w sprawie 27-latka, to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego jaworskiej komendy oraz policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Podczas sprawdzania pokoju należącego do mężczyzny, kryminalni znaleźli ponad 1,5 tysiąca porcji handlowych marihuany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz usiłowanie ich udzielania grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wraz z policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu uzyskali informację o tym, iż jeden z mieszkańców miasta posiada w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków. W trakcie sprawdzania jednego z pomieszczeń kryminalni ujawnili sześć worków foliowych wypełnionych po brzegi zielonym suszem, opakowanie z folii aluminiowej także z zawartością zielonego suszu, dwie wagi elektroniczne oraz dwa telefony komórkowe.

27-latek został natychmiast zatrzymany. Po przeprowadzeniu badań na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczone środki to nic innego, jak marihuana. W sumie, w ręce jaworskich policjantów, wpadło ponad 1,5 tysiąca porcji handlowych tego narkotyku.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz usiłowania ich udzielenia.

Za tego typu przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

 

  • marihuana w woreczkach
  • policjant prowadzi zatrzymanego  mężczyznę
  • marihuana w woreczkach
  • banknoty w reklamówce i pojemnikach
  • marihuana w woreczkach
Powrót na górę strony