Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla legniczanina, który posiadał znaczną ilość marihuany oraz prowadził uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 07.06.2024

43-letni legniczanin został zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji w Lubinie po tym, jak podczas kontroli drogowej okazało się, że posiada przy sobie 10 porcji marihuany. Wykonujący przeszukanie lubińscy operacyjni Wydziału Kryminalnego w pomieszczeniach mieszkalnych legniczanina zabezpieczyli dodatkowo blisko 800 gramów marihuany oraz plantację tych roślin. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

Podczas przeprowadzanej przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji lubińskiej komendy kontroli drogowej, zatrzymany został 43-letni mieszkaniec Legnicy, który posiadał przy sobie 10 porcji marihuany.

Wykonujący przeszukanie operacyjni z Wydziału Kryminalnego tamtejszej jednostki, przy udziale technika, zabezpieczyli w pomieszczeniach mieszkalnych legniczanina blisko 800 gramów tego narkotyku. Znaczna ich większość była rozdrobniona i poporcjowana. Ponadto podejrzany prowadził plantację konopi indyjskich w specjalnie do tego stworzonym namiocie znajdującym się w jego mieszkaniu. W środku detektywi zabezpieczyli 7 krzaków w fazie wzrostu o wysokości blisko metra każdy.

Decyzją sądu w Lubinie zatrzymany trafił na 3 miesiące do aresztu, a za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu kara do 20 lat więzienia.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Krzysztof Pawlik

tel. 601 974 322

  • ujawnione narkotyki
  • susz roślinny w worku
  • susz roślinny w pudełku
  • krzewy konopi indyjskich
Powrót na górę strony