Bieżące informacje

Zapinanie pasów ratuje życie – wspólna akcja lubińskiej Policji i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

W lubińskiej galerii pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z policjantami przeprowadzili akcję prewencyjną dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przy wykorzystaniu specjalnego symulatora dachowania, chętni mogli na własnej skórze przekonać się, jak bardzo ważne jest stosowanie pasów bezpieczeństwa w pojazdach. Przy okazji mundurowi promowali zawód policjanta.

Pasy bezpieczeństwa w pojazdach pełnią bardzo ważną funkcję i ratują życie! To, jak bardzo są ważnym elementem wyposażenia samochodu, mogły się przekonać osoby, które we wtorkowy poranek odwiedziły lubińską galerię.

Zorganizowana akcja profilaktyczna przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie i policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego i Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej tamtejszej komendy skierowana była w głównej mierze do uczniów szkół średnich, choć z atrakcji korzystali wszyscy, którzy odwiedzili pasaż.

Specjalnie sprowadzony sprzęt – symulator dachowania - oddawał efekt funkcji pasów bezpieczeństwa podczas np. koziołkowania pojazdu w czasie zdarzenia drogowego. W czasie pokazów można było również podejść do testu zręcznościowego, który później powtarzany był przez uczestników przy założonych "alkogoglach". Tutaj osoby doświadczały, jak alkohol wpływa na naszą motorykę i czas reakcji na zdarzenie.

W czasie pokazów policjanci rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a przy okazji zaprezentowali pojazdy lubińskiej policji – radiowóz oznakowany i motocykl drogówki.

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a fakt doświadczenia na własnej skórze z pokazów i atrakcji utwierdzała wszystkich, że stosowanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy jest bardzo ważne, tak samo jak trzeźwość przy reagowaniu na sytuacje drogowe.

Współpraca instytucji na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest bardzo istotna, gdyż w gestii wszystkich powinno leżeć, aby na drogach było bezpieczniej.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

  • młoda dziewczyna stojąca przy radiowozie
  • dwie młode dziewczyny siedzące na motocyklu policyjnym, obok policjant ruchu drogowego
  • młoda dziewczyna wsiada do radiowozu obok stoi policjant
Powrót na górę strony