Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany kierował skradzionym motorowerem pomimo sądowego zakazu z cofniętymi uprawnieniami - został zatrzymany przez zgorzeleckich dzielnicowych

Data publikacji 07.06.2024

Dzielnicowi ze zgorzeleckiej komendy podczas patrolu miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Jak się okazało 35-latek był poszukiwany celem odbycia kary więzienia i dodatkowo kierował pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień. Dość szybko okazało się że jednoślad został skradziony na terenie Niemiec, a na domiar złego posiadał założone tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu. Zatrzymany trafił już do aresztu, a za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu podczas służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem.

Sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a ponadto decyzją Starosty posiada cofnięte uprawnienia.

Sprawdzenie jednośladu w Policyjnej bazie potwierdziło, że jest to pojazd skradziony na  terenie Niemiec, a tablice rejestracyjne przypisane są do zupełnie innego pojazdu.

Jednak to nie koniec problemów mężczyzny. Dzielnicowi ustalili również, że 35-latek jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 303 dni za dokonane uprzednio czyny.  Na tej podstawie mężczyzna trafił już do aresztu, a jednoślad na policyjny parking.

Za popełnione przestępstwa 35-latek odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony