Bieżące informacje

Z promilami we krwi i narkotykami w kieszeni przyjechał na rowerze „sprawdzić” czy jest poszukiwany ...

Data publikacji 10.06.2024

Policjanci z komendy powiatowej w Górze zatrzymali mężczyznę, który przyjechał do jednostki na rowerze pod wpływem alkoholu z narkotykami w kieszeni. Chciał „sprawdzić” czy jest poszukiwany…. Teraz usłyszy zarzuty.

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj tuż po godzinie 21.00 w Górze. Do tamtejszej komendy powiatowej na rowerze przyjechał 29–latek i chciał „sprawdzić” czy jest poszukiwany… . W trakcie rozmowy dyżurny wyczuł od niego niepokojącą woń. Po sprawdzeniu okazało się, że alkomat wykazał prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Mundurowi po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych potwierdzili same przypuszczenia desperata, że jest on poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Lesznie w związku z prowadzonym postępowaniem o kradzież. Na tym jednak interwencja wobec 29-latka nie zakończyła się. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu rzeczy osobistych, policjanci znaleźli przy nim woreczek strunowy z zawartością metamfetaminy.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozić mu może 3 lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Górze
kom. Ariel Bujak

Powrót na górę strony