Bieżące informacje

V Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie nad Zalewem Mietkowskim

Nad Zalewem Mietkowskim odbyły się V Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/8 Ironman. Organizatorem Mistrzostw był Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusze z całej Polski brali w nim udział. Najszybszą policjantką okazała się asp. Katarzyna Sammler z Komisariatu Wodnego KWP w Poznaniu, a najszybszym policjantem st. post. Bartosz Sarbak z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto. Reprezentaci Dolnego Śląska również zajęli szereg miejsc na podium. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

8 czerwca 2024r w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim odbyły się V Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/8 Ironman. Zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania 475 metrów pływania, 22,5 km jazdy rowerem oraz 5,25 km biegu.

W zawodach wzięło udział 21 funkcjonariuszy reprezentujących niemal wszystkie polskie garnizony, z czego ośmioro członków Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w Triatlonie. Organizatorem Mistrzostw był Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a impreza nie mogłyby się odbyć bez organizacyjnej pomocy NSZZP woj. dolnośląskiego oraz Wojewódzkiej Grupy Dolnośląskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów IPA.

Zawodnicy startowali wbiegając do wody metodą rollingu czyli wypuszczani byli w krótkich odstępach czasowych w pięcioosobowych grupach. Ta metoda startowa ma na celu uniknięcie tzw. startowej „pralki”, kiedy wszyscy triathloniści w jednym momencie wskakują do wody i podtapiają się wzajemnie  utrudniając innym uczestnikom zawodów spokojne rozpoczęcie etapu pływackiego.

Po wyjściu z wody zawodnicy dobiegali do pierwszej strefy zmian, gdzie czekały na nich rowery. Po przejechaniu 22,5 km i krótkim pobycie drugiej strefie zmian, zawodnicy wybiegali na ostatni etap triatlonu czyli ponad pięciokilometrowy bieg.

Najlepszym zawodnikom pokonanie 1/8 Ironman zajęło nieco ponad godzinę, ale ukończenie tego dystansu poniżej półtorej godziny to doskonały rezultat.

Najszybszą policjantką okazała się asp. Katarzyna Sammler z Komisariatu Wodnego KWP w Poznaniu z czasem 1:27,15, a najszybszym policjantem st. post. Bartosz Sarbak z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto z czasem 1:11,06. Oboje są członkami  Reprezentacji Polskiej Policji w Triatlonie.

Reprezentacja KWP i KMP we Wrocławiu zajęła sporo miejsc na podium. W kategorii OPEN KOBIET drugie miejsce przypadło asp. Sylwii Szpocińskiej z KWP we Wrocławiu z czasem 1:27,45. W kategorii mężczyzn 30 drugie miejsce zajął post. Jakub Michalski z KMP we Wrocławiu z czasem 1:20,22. W kategorii mężczyzn 40 na pierwszym miejscu uplasował się kom. Piotr Bohater z KMP we Wrocławiu z czasem 1:13,44, a na trzecim asp. szt.  Wojciech Lewandowski z KMP we Wrocławiu z czasem 1:23,27. W kategorii mężczyzn 50 na podium i pierwszym miejscu stanął podinsp. Szymon Fiedorow z KWP we Wrocławiu z czasem 1:23 ,11. W kategorii IPA mężczyzn na pierwszym miejscu uplasował się podinsp. Marcin Klimczak z KWP we Wrocławiu z czasem  1:26,6, a tuż za nim, bo na miejscu drugim, asp. szt. Paweł Czechowski – KWP Wrocław 1:29,20.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.