Bieżące informacje

Zatrzymani za kradzież z hotelowej recepcji skarbonki z pieniędzmi

Data publikacji 11.06.2024

Lubańscy kryminalni w ciągu kilku godzin po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży ustalili i zatrzymali sprawców. Podejrzani to mężczyźni w wieku 39 i 40 lat - mieszkańcy powiatu ostrołęckiego oraz lubańskiego. Jeden z nich rozmawiał z recepcjonistkę, gdy kolega, wykorzystując jej nieuwagę ukradł skarbonkę z zawartością pieniędzy. Podejrzani usłyszeli zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (10 czerwca br.) do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wpłynęło zawiadomienie o kradzieży. Zdarzenie miało miejsce w jednym z hoteli na terenie powiatu lubańskiego.

Sprawą natychmiast zajęli się lubańscy policjanci. W ramach prowadzonych czynności operacyjnych ustalili i tego samego dnia zatrzymali dwóch sprawców kradzieży mienia. Jak się okazało, nietrzeźwi mężczyźni weszli na teren hotelu, gdzie jeden z nich odwrócił uwagę recepcjonistki, a drugi w tym czasie z lady skradł skarbonkę z zawartością gotówki w kwocie około 1500 złotych.

Nietrzeźwi mężczyźni zostali zatrzymani w centrum Leśnej. W trackie przeszukania policjanci ujawnili przy nich blisko 500 złotych. Pozostałą gotówkę zdążyli wydać na używki w postaci papierosów i alkohol.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili im zarzut kradzieży mienia. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

 

Powrót na górę strony