Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W obszarze zabudowanym jechała 118 km/h, straciła prawo jazdy

Data publikacji 12.06.2024

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. 35-latka poruszała się z prędkością 118 kilometrów na godzinę. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2000 złotych, a na jej konto trafiło 14 punktów karnych.

Wczoraj (11.06.2024 r.) po godzinie 10:00 strzelińscy funkcjonariusze w miejscowości Stary Wiązów dokonali pomiaru prędkości przemieszczającego się tamtędy samochodu marki BMW. Kierująca wskazanym pojazdem jadąc drogą krajową numer 39, w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość aż o 68 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, miała aż 118 km/h na liczniku.

Za taką jazdę na najbliższe trzy miesiące straciła uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem została również ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a do jej konta kierowcy dopisanych zostało 14 punktów karnych.

Tym razem niestosowanie się do przepisów drogowych zakończyło się na mandacie i zatrzymaniu prawa jazdy. Pamiętajmy jednak, że nadmierna prędkość niekiedy kończy się tragedią nie tylko dla kierowcy, także dla całych rodzin, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy zatem o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Piotr Sołtysiak
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony