Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo najważniejsze – spotkanie z młodzieżą

W dniach 11-12 czerwca w malowniczej miejscowości Brodno nad jeziorem odbyło się spotkanie profilaktyczne dotyczące przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości wśród nieletnich. Inicjatywa, która miała na celu promowanie bezpiecznych wakacji, bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz poprawę bezpieczeństwa na drodze, zgromadziła uczniów klas 7-8 średzkich szkół podstawowych oraz specjalistów w dziedzinie prewencji. Wydarzenie zostało zorganizowane przez miejscowego profilaktyka, dzielnicowego oraz Naczelnika Wydziału Prewencji, którzy wspólnie opracowali szereg atrakcji i warsztatów skierowanych do dzieci i młodzieży.

Zbliżające się wielkimi krokami wakacje to dla najmłodszych czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Jest to także dobry czas, aby przypomnieć młodzieży o bezpieczeństwie. To, czy wakacje będą udane, zależy przede wszystkim od tego, czy będą bezpieczne. Przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Środzie Śląskiej, Miastem i Gminą Środa Śląska, Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Strażą Miejską w Środzie Śląskiej, OSP Brodno, Kołem Wędkarskim Sazan - w miejscowości Brodno 11-12 czerwca odbyły się dwa spotkania profilaktyczno-informacyjne, skierowane do uczniów klas VII i VIII z terenu tamtejszej gminy.

Podczas wspólnych działań prewencyjno-edukacyjnych średzcy funkcjonariusze poruszali tematykę bezpieczeństwa na wakacjach oraz wypoczywania nad wodą, jak i niekorzystnego wpływu używek na młody organizm. Nie obyło się także bez przypomnienia zasad ruchu drogowego, bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych i rowerów, jak również zasad pierwszej pomocy. Przedstawiciele Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej opowiedzieli jak ważne jest wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Na uczniów szkół podstawowych czekał również zdrowy poczęstunek w postaci świeżych owoców, pysznych kanapek i wody.

Młodzież miała także okazję wypróbować urządzenia typu narkogogle oraz alkogogle, które służą jako symulatory środków odurzających oraz alkoholu. Wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że było to ciekawe doświadczenie, jednak nigdy nie chcieliby znaleźć się w takim stanie.

Na koniec każdy z uczestników spotkania otrzymał opaski odblaskowe oraz plecaki, które nie tylko pozostaną miłą pamiątką po przeprowadzonych działaniach profilaktyczno-edukacyjnych, ale także przyczynią się do podniesienia widoczności, a tym samym bezpieczeństwa osób poruszających się po zmroku.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
sierż. Izabela Jasińska
tel. 693-726-093

  • spotkanie policjantów z młodzieżą
  • spotkanie policjantów z młodzieżą
  • spotkanie policjantów z młodzieżą
  • spotkanie policjantów z młodzieżą
  • spotkanie policjantów z młodzieżą
  • spotkanie policjantów z młodzieżą
Powrót na górę strony