Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Z troski” zabrał koledze portfel z pieniędzmi...

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież pieniędzy na szkodę 84-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyźni dzień wcześniej spożywali wspólnie alkohol, a następnie sprawca wykorzystując sposobność zabrał portfel pokrzywdzonego z kwotą ponad 6 tysięcy złotych. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Spotkanie z "kolegą" zakończyło się stratą ponad 6 tysięcy złotych. Tyle właśnie pieniędzy ukradł 63-letni mieszkaniec gminy Lubań swojemu sąsiadowi. Sprawą kradzieży zainteresowała się pracownica tamtejszego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, która sprawowała pieczę nad starszym schorowanym mężczyzną. Portfel z gotówką, który zawsze był schowany pod poduszką seniora, zniknął po wizycie sąsiada. Zaniepokojona zawiadomiła policję. Kryminalni z Lubania natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie ustalili dokładne okoliczności oraz dane personalne sprawcy.

Zatrzymany został 63-latek. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Tłumaczył się, że zabrał pieniądze, gdyż przez to chciał odwieźć pokrzywdzonego od picia alkoholu. Portfel wraz z zawartością wszystkich pieniędzy został odzyskany.

„Troskliwy” sąsiad odpowie teraz przed sądem za kradzież mienia.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony