Bieżące informacje

Kierowca ukarany mandatem 2500 zł i 15 punktami karnymi za przekroczenie prędkości

Data publikacji 14.06.2024

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 22-letniego kierującego pojazdem marki BMW, który znacznie przekroczył prędkość. Na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km na godzinę mężczyzna miał na liczniku aż 170 km/h. Takie wykroczenie wiązało się z mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz naliczeniem 15 punktów karnych. Kierowco - dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Nie zapominaj, że przestrzeganie ograniczeń prędkości to klucz do zachowania życia i uniknięcia skutków wypadków drogowych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który popełnił wykroczenie w ruchu drogowym i tym samym stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników.

14 czerwca br. policjanci pełniąc służbę w ramach grupy Speed na ul. Władysława Bartoszewskiego w Jeleniej Górze, około godziny 9.00 zauważyli kierującego pojazdem BMW jadącego w kierunku Wrocławia z dużą prędkością. Miernik wskazał, że na ograniczeniu prędkości do 90 kilometrów na godzinę miał on na liczniku 170 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zaproponowali mu mandat w wysokości 2500 złotych oraz naliczyli mu 15 punktów karnych.

Przekraczanie limitów prędkości stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Kontynuowanie takiego zachowania może prowadzić do tragicznych konsekwencji, zarówno dla kierowcy, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowco pamiętaj, że prędkość jest jednym z głównych czynników wypadków drogowych, a nadmierne jej przekraczanie zwiększa ryzyko utraty kontroli nad pojazdem oraz powoduje dłuższy czas w reakcji w sytuacjach nagłych. Konsekwencje takiego zachowania mogą być tragiczne. Policjanci proponując mandat i punkty karne mają na celu nie tylko ukaranie kierowcy za naruszenie przepisów, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania limitów prędkości. Każdy kierowca powinien pamiętać, że bezpieczeństwo zależy również od niego.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony