Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelińscy policjanci zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych

Kryminalni w ramach prowadzonych działań weszli do znajdującego się na terenie Strzelina salonu gier. W toku prowadzonych czynności policjanci ujawnili pięć nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz narkotyki. Do sprawy zatrzymano 3 osoby. Automaty zabezpieczyła Krajowa Administracja Skarbowa. Dzięki wytężonej, a co ważniejsze skutecznej pracy policjantów udało się rozwiązać przestępczą działalność. Zgodnie z obowiązującymi przepisami korzystanie z automatów może odbywać się jedynie w kasynach, a za organizowanie nielegalnych gier grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

W minionym tygodniu Policjanci Wydziały Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie w ramach prowadzonych czynności operacyjnych ujawnili punkt organizowania nielegalnych gier hazardowych oraz miejsce gdzie dochodzi do dystrybucji środków odurzających.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa weszli do budynku, gdzie znajdowało się pięć podłączonych i działających automatów służących do nielegalnych gier hazardowych.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu strzelińskiego, w wieku 43, 41 oraz 32 lat, przy których ujawniono środki odurzające w postaci marihuany. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Dzięki wytężonej, a co ważniejsze skutecznej pracy policjantów udało się rozwiązać przestępczą działalność.

Przeprowadzone na miejscu oględziny potwierdziły, że zabezpieczone maszyny działały w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Z tego powodu właściciele automatów mogą ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego.

Przypomnijmy, że w 2017 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysiąca złotych od jednego automatu. Za organizowanie takiego typu gier, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Piotr Sołtysiak
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony