Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tylko w sobotę trzy osoby pożegnały się z prawem jazdy w związku z nadmierną prędkością

Data publikacji 17.06.2024

W miniony weekend, a dokładnie w sobotę, w powiecie wałbrzyskim trzy osoby pożegnały się z prawem jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkością. Niechlubny rekordzista przekroczył ją o blisko 60 km/h w obszarze zabudowanym. To kolejny dowód na skuteczność działań policjantów w eliminowaniu z ruchu piratów drogowych, których nieodpowiedzialne zachowania często powodują poważne zagrożenie, a w ostateczności mogą doprowadzić na poważnego w skutkach wypadku.

Do pierwszej z kontroli doszło w minioną sobotę po godzinie 7:30 na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. To właśnie tam 50-latek pędził samochodem osobowym, mając na liczniku 109 km/h, a wszystko na odcinku drogi, na którym obowiązuje limit prędkości do 50 km/h. Mieszkaniec powiatu świdnickiego pożegnał się z prawem jazdy i otrzymał mandat karny w kwocie 1,5 tysiąca złotych oraz 13 punktów karnych.

Kolejna kontrola miała miejsce w Mieroszowie tego samego dnia po godzinie 12:00. Tym razem kontrolowany był 28-letni mieszkaniec tej miejscowości, który na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h poruszał się samochodem osobowym o ponad 50 km/h za szybko.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego prawo jazdy i również ukarali kierowcę mandatem karnym w kwocie 1,5 tysiąca złotych oraz 13 punktami karnymi.

Ostatnia z weekendowych kontroli zakończonych zatrzymaniem prawa jazdy za nadmierną prędkość miała miejsce przed godziną 18:00. Funkcjonariusze na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu zauważyli pędzącego samochodem osobowym mężczyznę. Wynik pomiaru wykazał, że kierujący przemieszczał się 104 km/h. W tym przypadku czynności policyjne również zakończyły się zatrzymaniem mężczyźnie prawa jazdy oraz identycznym, jak w przypadku poprzednich kontroli, mandatem a także 13 punktami karnymi.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymają prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Pokwitowanie takie uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku wydania prawa jazdy przez państwo inne niż Polska w okresie 72 godzin.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony