Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy z udziałem motocyklisty. Policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 18.06.2024

Motocykliści, podobnie jak piesi i rowerzyści należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego więc w sytuacji, gdy dojdzie do zderzenia drogowego z ich udziałem, konsekwencje są dla nich wyjątkowo groźne. Na drodze krajowej nr 15 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Przyczyny zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie. Mieszkaniec powiatu rawickiego został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Policjanci apelują zarówno do motocyklistów jak i kierowców samochodów o ostrożność, a przede wszystkim o przestrzeganie przepisów drogowych. Pamiętajmy o kulturze jazdy i wzajemnej życzliwości na drodze!

Jazda na motocyklu to prawdziwa pasja. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy jednośladów, w tym motocykliści, są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że kierujący jednośladem nie jest chroniony karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa, czy poduszką powietrzną. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku czy zderzenia z innym pojazdem, przeszkodą, może być odzież motocyklowa, tj. kurtka ochronna, właściwe buty, odpowiednie rękawice oraz kask.

W minioną niedzielę 16 czerwca kilka minut przed godziną 17.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Skoroszów. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol ruchu drogowego.  

Niestety przybyły na miejsce patrol potwierdził otrzymane zgłoszenie. W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że 54-letni mężczyzna z obrażeniami został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W zdarzeniu nie uczestniczył żaden inny pojazd.

Trwa policyjne postępowanie, które ma na celu ustali okoliczności wypadku.

Słoneczna pogoda sprawia, że na drogach pojawiają się miłośnicy jazdy na dwóch kołach. Każdego roku jest ich coraz więcej (w rożnym wieku). Sama jazda na motocyklu sprawia wiele przyjemności. Najważniejsze jednak,aby była zgodna z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy, że jazda motorem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości i umiejętności. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Wzajemny szacunek jest również czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo.

Mundurowi po raz kolejny apelują do kierowców o bezwzględne respektowanie znaków drogowych. Ustawiane w poszczególnych, często w bardzo newralgicznych miejscach, mają gwarantować bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Ich lekceważenie w połączeniu z pośpiechem, brawurą i brakiem ostrożności mogą mieć tragiczne konsekwencje.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony