Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaczęło się od zgłoszenia dotyczącego zakłócania ciszy nocnej, a skończyło ujawnieniem w mieszkaniu środków odurzających

Data publikacji 18.06.2024

Wałbrzyscy policjanci zostali zadysponowani do przeprowadzenia interwencji w związku z zakłócaniem ciszy nocnej. W toku prowadzonych czynności mundurowi potwierdzili otrzymane zgłoszenie. Podczas interwencji w jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili środki odurzające, które należały do 32-latka. Wałbrzyszanin został przesłuchany i usłyszał już stosowny zarzut. Mężczyzna przyznał się do popełnionego zarzucanego mu czynu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Dziś w nocy przed godziną 1.00 dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie z treści, którego wynikało, że na wałbrzyskim  Śródmieściu jeden z lokatorów budynku wielorodzinnego zakłóca spoczynek nocny poprzez głośne słuchanie muzyki. Do przeprowadzenia interwencji dyżurny zadysponował funkcjonariuszy Komisariatu Policji II w Wałbrzychu.

W toku prowadzonych czynności mundurowi potwierdzili otrzymane zgłoszenie. Natomiast zachowanie legitymowanego pod wskazanym adresem młodego wałbrzyszanina wskazywało na fakt, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Przypuszczenia potwierdziły się gdyż w trakcie prowadzonych czynności na stoliku policjanci dostrzegli woreczek strunowy wraz z zawartością w postaci suszu roślinnego. Przeprowadzone na miejscu badanie jednoznacznie potwierdziło, że ujawniona substancja to nic innego jak marihuana.

Na tej podstawie wałbrzyszanin został zatrzymany i doprowadzony na teren jednostki Policji. Wałbrzyszanin został już przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W trakcie wykonywania czynności procesowych 32-latek przyznał się do popełnionego zarzucanego mu czynu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony