Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana transakcja początkiem problemów dwóch mieszkańców Wrocławia

Data publikacji 18.06.2024

Woreczek foliowy za gotówkę, świadkami takiej właśnie wymiany byli policjanci z wrocławskiego Oddziału Prewencji.Funkcjonariusze chwilę później zatrzymali dwóch mężczyzn,jednocześnie zabezpieczając narkotyki i gotówkę pochodzącą z transakcji. Dużo większe ilości środków odurzających zostały ujawnione w mieszkaniu „sprzedawcy”, który decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące. Jego pobyt za kratkami może jednak znacznie się wydłużyć i wynieść nawet 10 lat.

Wszystko zaczęło się na jednej z wrocławskich ulic, gdzie funkcjonariusze z wrocławskiego Oddziału Prewencji zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn dokonujących transakcji. Przedmiotem handlu w tym przypadku były środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. 25-letni mężczyzna przekazał swojemu klientowi woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego, a w zamian otrzymał pieniądze. W zawiniątku znajdowały się narkotyki w postaci marihuany w ilości 50 porcji handlowych.

Na rękach mężczyzn znalazły się kajdanki, a dalsze czynności prowadzone były w miejscu ich zamieszkania. Zarówno u 42 jak i 25-latka policjanci ujawnili kolejne narkotyki. U starszego z mężczyzn było to kilka porcji handlowych natomiast u młodszego blisko 0.5 kilograma marihuany.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania ujawnili także telefony, wagę jubilerską i zgrzewarkę.

Finalnie mieszkańcy Wrocławia za popełnione przestępstwa trafili do policyjnego aresztu. Decyzją sądu, który zastosował środek zapobiegawczy, młodszy z mężczyzn pozostanie tam przez kolejne 3 miesiące. Zgodnie z obowiązującymi przepisami odpowie teraz za posiadanie środków odurzających i udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki kolejnym skutecznym działaniom dolnośląskich policjantów na rynek nie trafią tak duże ilości środków odurzających.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony