Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Robiąc zakupy w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja

Data publikacji 18.06.2024

Kolejny raz dolnośląski policjant pokazał swoim zachowaniem, że nawet po służbie reaguje na wszelkie zachowania niezgodne z prawem. Tym razem funkcjonariusz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w czasie wolnym od służby, podczas zakupów w oławskim markecie, zatrzymał sklepowego złodzieja. Skradzione przez 38-latka mienie zostało odzyskane, a mężczyzna trafił w ręce patrolu wezwanego na miejsce. Przed sądem odpowie za popełniony czyn.

Do sytuacji doszło wczoraj, tj. 17 czerwca 2024 roku, około godziny 19:00, gdy policjant, w czasie wolnym od służby, robił zakupy w jednym z oławskich marketów. W pewnym momencie mundurowy zauważył mężczyznę przechodzącego przez linię kas, trzymającego w ręku torbę z artykułami, za które nie zapłacił. W tym samym momencie pracownica sklepu obsługująca kasę zaczęła głośno alarmować o kradzieży. Doświadczony funkcjonariusz zareagował natychmiast. Pozostawił koszyk ze swoimi zakupami w sklepie i pobiegł za złodziejem, który widząc zainteresowanie swoim zachowaniem, zaczął uciekać.

Wrocławski policjant zatrzymał uciekającego mężczyznę, a następnie przekazał patrolowi będącemu w służbie, który został wezwany na miejsce. Sprawcą kradzieży okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu oławskiego.

Dzięki błyskawicznej reakcji stróża prawa z dolnośląskiego garnizonu skradziony towar został odzyskany i wrócił na sklepowe półki, a sprawca poniesie konsekwencje swojego działania. Jak ustalili interweniujący policjanci, zatrzymany złodziej wcześniej popełniał podobne przewinienia, dlatego tym razem sporawa znajdzie swój finał w sądzie, gdyż policjanci sporządzili wniosek o jego ukaranie.

Ta sytuacja pokazuje, że policjanci nie tylko w czasie służby, ale także poza nią reagują na wszelkie przejawy łamania prawa, dzięki czemu mieszkańcy mogą zawsze liczyć na profesjonalną pomoc dolnośląskich policjantów w trudnych sytuacjach.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Źródło: Wydział dw z Przestępczością Gospodarczą KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony