Bieżące informacje

Policjanci z Kłodzka i przedstawiciele GDDKiA przed wakacjami przeprowadzili działania prewencyjne

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzili wspólne działania prewencyjne, których odbiorcami byli głownie najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego. Kolejne, zainicjowane przez kłodzką policje działania, ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie całego powiatu.

Przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego, koncentracja, obserwacja, wyobraźnia oraz wzajemna życzliwość to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każdy użytkownik drogi powinien wiedzieć, że jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa jest ostrożność podczas poruszania się po drogach. Dlatego należy pamiętać, że wytężony wzrok i koncentracja na otoczeniu ma wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Kolejne w powiecie kłodzkim działania prewencyjne skierowane były przede wszystkim do najmłodszych uczestników ruchu drogowe, a także do kierujących pojazdami mechanicznymi. Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 8, przy wjeździe do miejscowości Szczytna, mogli porozmawiać z policjantami oraz przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad na temat bezpieczeństwa. Ponadto ci najbardziej zdyscyplinowani kierujący mogli liczyć na upominek w postaci apteczki samochodowej i kamizelki, które były przekazywane przez pracowników GDDKiA.

Funkcjonariusze sprawdzali również w jaki sposób podróżują dzieci. Podczas rozmów z kierującymi oraz pasażerami przypominali o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Najmłodsi otrzymali materiały prewencyjne oraz elementy odblaskowe.

Policjanci jak zawsze podczas rozmów z uczestnikami ruchu drogowego apelowali o ostrożną jazdę zgodną z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Przypominali, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

  • policjanci i pracownicy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontrolują pojazdy
  • policjanci i pracownicy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontrolują pojazdy
  • policjanci i pracownicy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontrolują pojazdy
Powrót na górę strony