Bieżące informacje

Chcąc uniknąć mandatu, zaproponował „łapówkę”

Data publikacji 21.06.2024

Policjanci z jaworskiej drogówki zatrzymali do kontroli 54-letniego mężczyznę, który nie zastosował się do znaku B-26 „zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe”. Kierowca jednak za wszelką cenę chciał uniknąć odpowiedzialności, dlatego też zaproponował policjantom łapówkę.Za popełnione przestępstwo kierowcy ciężarowego mercedesa grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (19 czerwca br.) około godz. 8:20 na 116 km autostrady A4 policjanci z jaworskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego ciężarowym mercedesem. Spotkanie z policjantami związane było z niezastosowaniem się 54-latka do znaku B-26 „zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe”.

Funkcjonariusze zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 1000 złotych i jednocześnie poinformowali o dopisaniu do jego indywidualnego konta 15 punktów karnych.

Mieszkaniec Piaseczna za wszelką cenę chciał uniknąć odpowiedzialności, dlatego zaproponował policjantom „dogadanie się”. Owo dogadanie miało polegać na wręczeniu funkcjonariuszom 300 złotych łapówkiprzez 54-latka.Mundurowi poinformowali mężczyznę, że jego postępowanie w myśl obowiązujących przepisów jest przestępstwem. Spotkanie z policjantami mężczyzna zakończył z kajdankami na rękach za kratami policyjnej celi.

Podejrzany usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej policjantom w celu skłonienia ich do odstąpienia od czynności służbowej.Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do lat 10 pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
podkom. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony