Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał „przyozdobić” przejście podziemne, teraz odpowie za zniszczenie mienia i kradzieże

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który farbą w spray-u pomalował przejście podziemne w Legnicy. Dodatkowo okazało się, że jest on sprawcą wielu kradzieży sklepowych, dlategoteraz o jego przyszłości zadecyduje sąd.Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz nakaz naprawienia szkody.

„Jakiś mężczyzna maluje ściany i barierki przejścia podziemnego” - tak właśnie brzmiało zgłoszenie, które przyjął w minioną środędyżurny legnickiej komendy. Policjant natychmiast informację przekazał podległym patrolom, które skierowały się we wskazane miejsce.

Mężczyzna ten już chwilę później był w rękach legnickich funkcjonariuszy. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Miłkowice. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a straty, jakie spowodował,oszacowano na kwotę ponad 2000 złotych.

W toku pracy z zatrzymanymokazało się, że nie jest to jego jedyne naruszenie obowiązującego prawa. Policjanci udowodnili mu również dokonanie w ostatnim czasie wielu kradzieży sklepowych.

Teraz 23-latek odpowie za zniszczenie mienia i kradzieże, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może również zobowiązać mężczyznę do naprawienia szkody.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

  • graffiti na ścianie
  • graffiti
  • spreje którymi malowano graffiti
Powrót na górę strony