Bieżące informacje

Posiadał w miejscu zamieszkania znaczną ilość narkotyków. Trafił w ręce Policji

Data publikacji 21.06.2024

Mieszkaniec powiatu hajnowskiego od pewnego czasu był w zainteresowaniu Policji. Wykonane czynności potwierdziły, że mężczyzna przebywa na terenie wrocławskich Krzyków. W jego miejscu zamieszkania bezpośrednio po zatrzymaniu mundurowi zabezpieczyli znaczą ilość grzybów halucynogennych, nasion i łodyg marihuany, suszu roślinnego oraz LSD. Funkcjonariusze ujawnili również duże ilości woreczków strunowych, wagę elektroniczną oraz przyrząd do rozdrabniania narkotyków. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem, których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z ich udziałem czynności procesowych.

Tak było tym razem mieszkaniec powiatu hajnowskiego od pewnego czasu poszukiwany był przez Policję. Szereg czynności operacyjnych pozwolił funkcjonariuszom przypuszczać, że wskazany mężczyzna od pewnego czasu przebywa na terenie wrocławskich Krzyków.

Na tej podstawie w toku prowadzonych czynności w miniony poniedziałek (17 czerwca)  funkcjonariusze Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu dokonali zatrzymania mężczyzny. Wyraźnie zaskoczonego wizytą mundurowych mężczyzna opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w kajdankach.

Jednak jak się szybko okazało zatrzymanie przez stróżów prawa był najmniejszym problemem mężczyzny. W toku prowadzonych czynności mundurowi postanowili przeszukać jego miejsce zamieszkania w związku z uzasadnionym podejrzeniem posiadania środków odurzających i psychoaktywnych.

Przypuszczenia okazały się jak najbardziej trafne gdyż w szafce znajdującym się w jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili słoiki oraz woreczki wraz z zawartością w postaci grzybów halucynogennych, susz koloru zielonego, nasion i łodyg marihuany, kapsułek koloru żółtego i czerwonego oraz listków kartonowych nasączonych LSD. Na miejscu mundurowi ujawnili również znaczną ilość woreczków strunowych, wagę elektroniczną oraz przyrząd do rozdrabniania narkotyków.

Na tej podstawie mężczyzna został doprowadzony na teren jednostki Policji celem wykonania z jego udziałem czynności procesowych. Natomiast w jego miejscu zamieszkania wykonane zostały oględziny z udziałem policyjnego technika. W toku prowadzonych działań wszystkie ujawnione środki zostały zabezpieczone.

Skrupulatnie wykonane czynności służbowe wykazały, że zatrzymany mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał blisko 130 gr marihuany (łącznie z łodygami i nasionami), ponad 3 kg grzybów wraz z grzybnią, blisko 160 gr suszonych i pokruszonych grzybów halucynogennych oraz 10 szt kapsułek i 4 listki nasączone LSD.

To kolejny raz kiedy to dzięki skutecznym działaniom dolnośląskich policjantów kolejna osoba nie uniknęła odpowiedzialności karnej, a co ważniejsze na nielegalny rynek nie trafiła znaczna ilość narkotyków.

st. asp. Łukasz Porębski

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu
Źródło: Komisariat Kolejowy KWP we Wrocławiu

  • Posiadał w miejscu zamieszkania znaczną ilość narkotyków. Trafił w ręce Policji
  • Posiadał w miejscu zamieszkania znaczną ilość narkotyków. Trafił w ręce Policji
  • Posiadał w miejscu zamieszkania znaczną ilość narkotyków. Trafił w ręce Policji
Powrót na górę strony