Bieżące informacje

Kierowca, który miał blisko 3 promile alkoholu spowodował kolizję - został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 24.06.2024

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promile. Teraz 34-latek za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz utrata prawa jazdy i samochodu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.

23 czerwca br., około godziny 20.15 policjanci jeleniogórskiej drogówki pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicą Wojska Polskiego porusza się pojazd marki Fiat, którego kierujący może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze wskazany samochód zauważyli na ulicy Wolności, gdzie kierowca wyjeżdżając z posesji uderzył w przydrożną lampę. Policjanci podczas kontroli drogowej i rozmowy z mężczyzną wyczuli charakterystyczną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało, że ma blisko 3 promile tej substancji w organizmie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mundurowi zatrzymali nie tylko prawo jazdy, ale również samochód, którym poruszał się mieszkaniec powiatu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz 34-latek za popełniony czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz utrata prawa jazdy i samochodu.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest nie tylko niezgodne z prawem, ale przede wszystkim stanowi ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg.

Pijani kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń na drogach. Alkohol:

  • Zmniejsza zdolność reakcji - Kierowca pod wpływem alkoholu reaguje wolniej na zmieniające się warunki na drodze.
  • Zaburza koordynację i koncentrację - Trudniej jest utrzymać właściwy tor jazdy i prawidłowo ocenić odległości.
  • Powoduje brawurę - Pod wpływem alkoholu kierowcy często podejmują ryzykowne i nieodpowiedzialne decyzje, takie jak nadmierna prędkość czy niebezpieczne wyprzedzanie.
  • Zwiększa ryzyko wypadku - Statystyki pokazują, że nietrzeźwi kierowcy są częściej sprawcami poważnych wypadków, które często kończą się tragicznie.

Jeleniogórscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Bezpieczeństwo nas wszystkich zależy od odpowiedzialnych decyzji podejmowanych za kierownicą.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony