Bieżące informacje

Pościg ulicami Wałbrzycha - kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów został zatrzymany

Wczoraj na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu doszło do pościgu, który zakończył się zatrzymaniem kierowcy łamiącego prawo. Mężczyzna, który posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i sądowy zakaz, uciekał samochodem przed policjantami, którzy podjęli próbę jego zatrzymania.

Pościg rozpoczął się na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu, gdy policyjny patrol ruchu drogowego z grupy „Speed”, wydał kierującemu polecenie do zatrzymania się w związku z popełnionym wykroczeniem. Kierowca jednak, zamiast zatrzymać się na sygnał funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg, który przebiegał przez kilka kolejnych kilometrów. Mężczyzna próbował zgubić ścigających go policjantów, rozpędzając pojazd do znacznych prędkości. Ta próba jednak się nie udała, gdyż kierujący miał za sobą bardzo doświadczonych funkcjonariuszy z wałbrzyskiej drogówki, wyposażonych w nieoznakowany radiowóz, przeznaczony do zwalczania właśnie takich przestępców.

Dzięki profesjonalizmowi i determinacji policjantów pojazd został zatrzymany na wysokości zjazdu do Modliszowa. Z kierownicą znajdował się 28-letni mężczyzna. Następnym krokiem było dokładne ustalenie danych kierującego oraz jego upewnień do kierowania. Okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

28-latek usłyszy teraz zarzuty za niestosowanie się do zakazu sądowego, prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień oraz niezatrzymanie samochodu do kontroli drogowej. Grożą mu surowe konsekwencje prawne, w tym kara pozbawienia wolności do lat 5.

Funkcjonariusze nie mogli przymknąć oka także na wykroczenia drogowe, które popełnił kierujący. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h oraz poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, sprawca otrzymał mandaty karne na łączną sumę 4000 złotych i 16 punktów karnych.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i respektowanie decyzji sądów. Tego typu interwencje pokazują, jak nieprzyjemne mogą być konsekwencje łamania prawa oraz jak ważne jest, by służby mundurowe mogły szybko i skutecznie reagować na zagrożenia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Aleksander Karkosz
tel. 604 426 995

  • Zatrzymany samochód osobowy na poboczy za nim nieoznakowany samochód policyjny.
  • zdjęcie z wideorejestratora przedstawiające jak samochód osobowy jedzie ponad 138 kilometrów na godzinę
  • Zatrzymany samochód osobowy na poboczy przed nim nieoznakowany samochód policyjny.
Powrót na górę strony