Bieżące informacje

Wypił, wsiadł za kierownicę i spowodował zdarzenie drogowe

Data publikacji 09.07.2024

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali nietrzeźwego sprawcę zdarzenia drogowego. Mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości mając blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Apelujemy, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę po alkoholu.

7 lipca br., o godziny 1.00 w nocy  funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy udali się na ulicę Jaworzyńską, gdzie według otrzymanego zgłoszenia doszło do zdarzenia drogowego.
Na miejscu szybko okazało się, że sprawcą opisanego w zgłoszeniu zdarzenia jest 37-latek, który uderzył w słup latarni. Doświadczeni policjanci podczas rozmowy z mężczyzną wyczuli woń alkoholu. Na tej podstawie postanowili zweryfikować stan trzeźwości obywatela Kolumbii.

Przypuszczenia mundurowych okazały się jak najbardziej trafne gdyż urządzenie wykazało zawartość 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz 3 lata pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców o rozsądek! Pijany kierowca na drodze to potencjalny zabójca. Reagujmy, kiedy nietrzeźwa osoba usiłuje wsiąść do samochodu i odjechać. Jeśli jesteśmy świadkami tego przestępstwa i boimy się zareagować, wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Wszyscy bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert

tel. 504 798 649

  • Wypił, wsiadł za kierownicę i spowodował zdarzenie drogowe
  • Wypił, wsiadł za kierownicę i spowodował zdarzenie drogowe
  • Wypił, wsiadł za kierownicę i spowodował zdarzenie drogowe
Powrót na górę strony