Bieżące informacje

Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policjantów. Jeden z nich kierował motocyklem, mając w organizmie 1,2 promila alkoholu

Złotoryjscy policjanci zatrzymali trzech kierujących w stanie nietrzeźwości. Jednym z nich był motocyklista, który kierował jednośladem, mając w organizmie 1,2 promila. Funkcjonariusze zatrzymali wszystkim kierującym prawo jazdy, a w sprawach będą prowadzone postępowania karne. Nieodpowiedzialnym kierowcom grożą dotkliwe konsekwencje. Zapamiętaj ważną zasadę: Piłeś? Nie jedź!

Dolnośląscy policjanci codziennie czuwają nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku na drogach naszego województwa. Jednym z realizowanych zadań jest eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków, którzy stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

Nie inaczej było w ostatnich dniach, kiedy złotoryjscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę aż trzem nietrzeźwym kierującym. Badania alkomatem wykazały obecność alkoholu w ich organizmach na poziomie od 0,5 do 1,5 promila. Jednym z zatrzymanych był 55-letni motocyklista z województwa wielkopolskiego. Mężczyzna kierował jednośladem, mając 1,2 promila alkoholu w organizmie!

Zatrzymani kierujący stracili prawo jazdy, ich pojazdy zostały przekazane wskazanym przez nich osobom, a w sprawach będą prowadzone postępowania. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna a także kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że alkohol w organizmie może utrzymywać się wiele godzin po konsumpcji, nawet następnego dnia rano, kiedy mamy wrażenie, że jesteśmy już trzeźwi. Dlatego tak ważne jest odczekanie odpowiedniej ilości czasu, adekwatnej dla naszego organizmu. Warto skontrolować jeszcze stan trzeźwości, wykorzystując choćby bezpłatne, samoobsługowe alkomaty dostępne w recepcjach dolnośląskich jednostek Policji. 

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Złotoryi
asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony