Bieżące informacje

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zaczęło się od kontroli drogowej

Data publikacji 09.07.2024

Policjanci Komisariatu Policji w Ziębicach zatrzymali do kontroli drogowej 48-letniego rowerzystę, który ulicami miasta poruszał się w stanie po użyciu alkoholu. Jednak przeprowadzona kontrola drogowa była tylko początkiem problemów mężczyzny. W toku prowadzonych czynności służbowych doświadczeni mundurowi ujawnili przy 48-latku woreczek strunowy wraz z zawartością w postaci biegło proszku. Jednak w mieszkaniu mężczyzny policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany oraz tabletek ekstazy. Zatrzymany usłyszał już zarzut, za który grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ziębiccy policjanci pełniąc służbę na jednej z ulic miasta zauważyli rowerzystę, którego sposób jazdy jednoznacznie wskazywał na fakt, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Na tej podstawie mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu rowerzysty celem przeprowadzenia kontroli drogowej.

Doświadczeni policjanci nie mylili się urządzenie potwierdziło, że mężczyzna poruszał się po drodze publicznej w stanie po użyciu alkoholu. Jednak to nie był koniec problemów rowerzysty.

W toku prowadzonych czynności zachowanie 48-latka wskazywało na fakt, że posiada coś jeszcze do ukrycia. I tak w trakcie wykonywania dalszych czynności mundurowi przy mężczyźnie ujawnili woreczek strunowy wraz z zawartością w postaci białego proszku. Przeprowadzone badanie potwierdziło jednoznacznie, że ujawniona substancja to nic innego jak środek psychoaktywny.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zatrzymany mieszkaniec powiatu ząbkowickiego może być w posiadaniu większej ilości środków odurzających i psychotropowych policjanci postanowili przeszukać jego aktualne miejsce zamieszkania. Ich przypuszczenia po raz kolejny były uzasadnione gdyż na miejscu policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany oraz tabletek ekstazy.

Zebrany do sprawy materiał dowodowy dał uzasadnioną podstawę do przedstawienia mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Natomiast sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wobec 48-latka  zastosował areszt tymczasowy. Teraz za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W dalszym ciągu trwają czynności zmierzające do ustalenia źródła pochodzenia środków odurzających.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
sierż. szt. Barbara Deryło
tel. 608 086 826

 

  • Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zaczęło się do kontroli drogowej
  • Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zaczęło się do kontroli drogowej
  • Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zaczęło się do kontroli drogowej
Powrót na górę strony