Bieżące informacje

Legniccy policjanci szkolą żołnierzy w ramach przygotowania do służby na granicy

Data publikacji 09.07.2024

Dolnośląscy policjanci włączyli się w proces szkoleniowy żołnierzy, którzy realizują zadania służbowe na granicy z Republiką Białorusi i rozpoczęli cykl szkoleń m.in. z użycia broni gładkolufowej oraz taktyk i technik interwencji wobec agresywnego tłumu. Mundurowi z 23 Pułku Artylerii w Bolesławcu oraz 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej przez okres wakacyjny będą szkolić się pod okiem instruktorów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy.

W lipcu i sierpniu 2024 r. żołnierze z 23 Pułku Artylerii w Bolesławcu oraz 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą szkolić się pod okiem instruktorów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy. Wszystko to w ramach przygotowania do realizowania zadań służbowych na granicy z Republiką Białorusi.

Szkolenia te są głównie z użycia broni gładkolufowej oraz taktyk i technik interwencji wobec agresywnego tłumu. Również z zasad formowania tyraliery policyjnej oraz użycia środków przymusu bezpośredniego. Wszystkie te nabyte na szkoleniu umiejętności przydadzą się mundurowym pełniącym służbę na granicy. Wiedza nabyta potrzebna jest do skutecznego działania i współdziałania z pododdziałami policji.

Cześć spotkań już się odbyła. Przed mundurowi kolejne szkolenia zaplanowane na cały okres wakacyjny.

asp. szt. Monika Kaleta

Sekcja Prasowa

KWP we Wrocławiu

  • żołnierze i policjanci podczas szkolenia
  • ćwiczenia na powietrzu
  • techniki i taktyki interwencji
  • szkolenie
  • elementy szkolenia
  • szkolenie teoretyczne
Powrót na górę strony