Bieżące informacje

Tymczasowe aresztowane dla mieszkańca powiatu średzkiego, który znęcał się nad żoną

Data publikacji 10.07.2024

Średzcy mundurowi zatrzymali mieszkańca powiatu średzkiego, który od kilku miesięcy stosował przemoc wobec swojej małżonki, naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy, wielokrotnie znieważał i kierował w ich stronę groźby karalne. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

30 czerwca około godz. 15:40 dyżurny średzkiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Zadysponowany na miejsce patrol w toku prowadzonych czynności potwierdził, że wskazany w zgłoszeniu mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Jak ustalili mundurowi wielokrotnie 69-latek wszczynał awantury podczas, których wyzywał swoją żonę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe,  obrażał,  poniżał, krytykował, niepokoił, uderzał po całym ciele.

Na domiar złego w trakcie interwencji krewki mężczyzna był agresywny nie tylko wobec swojej żony ale również wobec policjantów. Nie wykonywał poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, a dodatkowo naruszył nietykalność cielesną mundurowych, wielokrotnie ich znieważał i kierował groźby karalne. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, gdzie usłyszał zarzuty.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej i wobec mężczyzny został orzeczony najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.  

Przypominamy! Masz prawo złożyć na Policji lub w Prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc powtórzy się. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

O powiadomienie organów ścigania prosi się też ludzi, którzy o takich zjawiskach wokół nich wiedzą, choć nie są bezpośrednio zaangażowani.


st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
sierż. Izabela Jasińska
tel. 693 726 093

 

Powrót na górę strony