Bieżące informacje

Kradzież pojazdu z terenu szpitala psychiatrycznego. Szybka interwencja policji

Data publikacji 10.07.2024

Niespodziewany incydent miał miejsce w piątek na terenie szpitala psychiatrycznego w Wałbrzychu, kiedy to mężczyzna opuszczający szpital psychiatryczny, wsiadł do pozostawionego na parkingu samochodu dostawczego i odjechał. Pojazd stał uruchomiony z kluczykami w środku, co umożliwiło przestępcy łatwą ucieczkę. Szybka interwencja policjantów udaremniła dalszą ucieczkę mężczyzny.

Jak wynika z relacji świadków, pracownik szpitala będący kierowcą pojazdu dostawczego, pozostawił samochód pod wejściem do szpitala z kluczykami w stacyjce i poszedł się przebrać. Gdy wrócił, zdążył tylko zobaczyć, jak jego samochodem odjeżdża mężczyzna, z którym mijał się wcześniej w drzwiach szpitala. Na reakcję było już za późno, a oddalający się pojazd zahaczył jeszcze o narożnik budynku szpitala powodując jego uszkodzenie.

Właściciel samochodu natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze szybko rozpoczęli poszukiwania, wykorzystując do tego celu wszystkie dostępne patrole. Po krótkich poszukiwaniach, samochód został odnaleziony przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego na terenie miasta.

Niedługo po odnalezieniu pojazdu, policjanci namierzyli też i zatrzymali sprawcę kradzieży.

32-latek usłyszał zarzuty z artykułu 289 Kodeksu karnego. Zgodnie z tym artykułem, kto zabiera w celu krótkotrwałego użycia cudzy pojazd mechaniczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Policja i prokuratura będą teraz kontynuować postępowanie, aby dokładnie ustalić motywy działania mężczyzny oraz okoliczności całego zdarzenia.

Incydent ten przypomina o konieczności zachowania ostrożności i odpowiedzialności przy pozostawianiu pojazdów z kluczykami w środku. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zabezpieczanie swoich pojazdów, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy, samochód warty 120 tysięcy złotych, został odzyskany, a sprawca zatrzymany.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Aleksander Karkosz
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony