Bieżące informacje

Areszt za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 10.07.2024

Ząbkowiccy policjanci pionu kryminalnego pracowali przy sprawie narkotykowej. W minionym tygodniu dokonali zatrzymania dwóch osób ze znaczną ilością środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące mężczyzna i kobieta spędzą w areszcie.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich ustalili, że dwoje mieszkańców gminy Ziębice w swoich miejscach zamieszkania mogą posiadać narkotyki. Mundurowi zebrali niezbędne do realizacji informacje i w minionym tygodniu dopięli swego. Wcześnie rano weszli do jednego z mieszkań na terenie gminy, gdzie zastali zaskoczonego „wizytą” 46-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania ujawnili worki wraz z zawartością środków odurzających w postaci suszu roślinnego o wadze 513 gramów.

Wykonane badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. Jednak ząbkowiccy kryminalni nie zwalniają tempa, gdyż następnego dnia kontynuując czynności operacyjne, weszli do kolejnego mieszkania. Pod wskazanym adresem zastali 35-latkę, u której ujawnili w mieszkaniu woreczek z białym proszkiem oraz susz roślinny. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że ujawniony susz to nic innego jak marihuana, a biały proszek to amfetamina.

W obu przypadkach swoje mieszkania zatrzymani opuścili w kajdankach w asyście policjantów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznych ilości narkotyków, a w przypadku kobiety posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania ich innej osobie w tym małoletniej.

Wobec zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
sierż. szt. Barbara Deryło
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony