Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kierującą, która miała 1,3 promila alkoholu, nie miała uprawnień i twierdziła, że chciała nauczyć się jeździć

Data publikacji 15.07.2024

Dzielnicowi z jeleniogórskiego komisariatu zatrzymali 45-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego, która kierowała pojazdem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że miała ona 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz kierująca za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywa oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 45-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

13 lipca br. około godziny 21.00 funkcjonariusze uzyskali informacje, że w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki kierująca pojazdem marki Skoda może być nietrzeźwa. Szybko zlokalizowali wskazany samochód. Na ich widok kobieta gwałtownie skręciła na pobliską posesję. Okazało się, że za kierownicą siedziała 45-letnia mieszkanka powiatu, która nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo policjanci wyraźnie wyczuli od niej woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miała 1,3 promila w swoim organizmie. Kobieta przyznała, że przed jazdą spożywała alkohol i wsiadała za kierownicę, bo chciała się ... nauczyć jeździć.

Teraz mieszkanka powiatu karkonoskiego za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywa oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja apeluje o rozwagę i przestrzega przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, które niesie za sobą ogromne ryzyko dla życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Pijani kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń na drogach. Alkohol:

  • Zmniejsza zdolność reakcji - Kierowca pod wpływem alkoholu reaguje wolniej na zmieniające się warunki na drodze.

  • Zaburza koordynację i koncentrację - Trudniej jest utrzymać właściwy tor jazdy i prawidłowo ocenić odległości.

  • Powoduje brawurę - Pod wpływem alkoholu kierowcy często podejmują ryzykowne i nieodpowiedzialne decyzje, takie jak nadmierna prędkość czy niebezpieczne wyprzedzanie.

  • Zwiększa ryzyko wypadku - Statystyki pokazują, że nietrzeźwi kierowcy są częściej sprawcami poważnych wypadków, które często kończą się tragicznie.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas. Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu może wpłynąć na naszą zdolność do prowadzenia pojazdu. Nie ryzykujmy !

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony