Bieżące informacje

Policjanci SPPP w Legnicy uratowali życie mężczyzny, udaremniając próbę skoku z lwóweckiego mostu podczas powodzi

Data publikacji 18.09.2024

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy uratowali w miniony poniedziałek 32-latka, który zamierzał odebrać sobie życie, skacząc z mostu w Lwówku Śląskim. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy, mężczyźnie nic się nie stało.

W poniedziałek, 16 września 2024 r., funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy z udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który zamierzał skoczyć z mostu w Lwówku Śląskim do wezbranej rzeki podczas trwającej powodzi. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu funkcjonariuszy, mężczyzna został bezpiecznie wyprowadzony z niebezpiecznej sytuacji.

Do zdarzenia doszło około północy, gdy wezbrane wody rzeki Bóbr spowodowały liczne podtopienia w okolicy. Mł. asp. Rafał Kwiatkowski, sierż. szt. Dominik Migdał oraz post. Amelia Woźniak pełnili służbę polegającą na zabezpieczeniu zamkniętego dla ruchu kołowego mostu.

Wówczas zwrócili uwagę na mężczyznę, który wszedł na most i oparł się o barierkę. Gdy zaczęli się do niego zbliżać, mężczyzna przeszedł na drugą stronę barierki, chwytając się jej jedną ręką i zawisł nad rzeką. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję, nawiązując kontakt z osobą znajdującą się w kryzysie.

Dzięki umiejętnemu prowadzeniu rozmowy i spokojnemu podejściu, policjanci przekonywali mężczyznę do odstąpienia od desperackiego czynu. Gdy 32-latek odwrócił wzrok, mundurowi podbiegli do niego chwytając za ręce i odzież. Dzięki temu udało się bezpiecznie mężczyznę wciągnąć na chodnik przez barierkę. Po udanej interwencji, na miejsce przybyły służby medyczne, które przewiozły mężczyznę do szpitala, gdzie otrzymał on niezbędną pomoc.

W obliczu trwającej powodzi policja apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie przebywania w pobliżu rzek i mostów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc.

Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy?

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
  • 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
  • 800 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
mł. asp. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

Powrót na górę strony