Masz problem? Zgłoś się po pomoc! Życie jest najważniejszą wartością. 32-latek jest cały i zdrowy
Całą dobę trwały poszukiwania 32-letniego mieszkańca Wałbrzycha, którego zaginięcie zgłosili funkcjonariuszom członkowie jego najbliższej rodziny. Mężczyzna odnalazł się wczoraj wieczorem, został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i ostatecznie w szpitalu udzielona mu została specjalistyczna pomoc. W związku z tą interwencją apelujemy do mieszkańców. Pamiętajmy, że nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Bo życie przecież jest najważniejszą wartością.
W poniedziałek po godzinie 21:00 dyżurny wałbrzyskiej komendy odebrał z Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłoszenie, z którego wynikało, że 32-letni mieszkaniec miasta wyszedł z miejsca zamieszkania, a w związku z okolicznościami opuszczenia przez niego domu, rodzina obawiała się o jego zdrowie.
Od razu wszczęty został alarm dla całego stanu etatowego pierwszego komisariatu, powiadomieni goprowcy oraz strażacy, którzy stawili się w wyznaczonym miejscu, by pomóc w poszukiwaniach. Z pierwszych ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna mógł przebywać w rejonie Dworca Szczawienko, dlatego też to właśnie tam rozpoczęto działania. Ponieważ do późnych godzin nocnych nie przyniosły one rezultatu, wznowiono je we wtorek o poranku. W kolejnych godzinach poszerzono miejsce akcji o Książański Park Krajobrazowy, gdyż mundurowi uzyskali informację, że mężczyzna pojawił się w rejonie stadniny koni i poszedł w kierunku Świebodzic. O poszukiwaniach w międzyczasie powiadomione zostały także ościenne jednostki Policji.
Poszukiwania i w tym przypadku miały swój happy end. 32-latek ostatecznie wczoraj późnym wieczorem wrócił do miejsca zamieszkania. Na szczęście nic mu się nie stało. Mimo wszystko przekazany został zespołowi ratownictwa medycznego, a następnie specjalistom w szpitalu, celem wykonania niezbędnych badań.
Podziękowania za przeprowadzenie działań należą się wszystkim biorącym udział w poszukiwaniach policjantom, goprowcom oraz strażakom, których wsparcie przy każdej tego typu akcji jest nieocenione.
Pamiętajmy jednak, że każdy z nas może mieć słabsze chwile, dlatego kiedy myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami, warto jest po prostu zwrócić się o pomoc. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. To osoby, które pomogą nam całkowicie bezpłatnie i anonimowo.
Przypominamy, gdzie można szukać pomocy:
- 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz.14.00–22.00
- 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz.14.00–20.00
- 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00
asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995